Фізіотерапія і масаж

Физиотерапия

Фізіотерапія   - це ефективне лікування практично всіх запальних та інших форм захворювань у дітей, (неврологічні, алергічні, урологічні, гастроентерологічні, ЛОР, бронхо-легеневі та ін патології), засноване на відтворених за допомогою апаратів фізичних властивостях природи, таких як світлове випромінювання (ультрафіолетове, інфрачервоне), ультразвук, електричний струм, лазер, магнітне поле, вода, повітря. Фізіопроцедури призначаються лікарем як лікувальний, так і профілактичний засіб для зміцнення захисних сил організму малюка.

 

Фізіотерапія активно застосовується в лікуванні дітей, починаючи вже з грудного віку, тому що фізіопроцедури:

 1. абсолютно безпечні;
 2. підбираються лікарем фізіотерапевтом індивідуально кожній дитині з урахуванням стану її здоров'я та віку;
 3. не мають побочних ефектів;
 4. безболісні;
 5. діють безпосередньо на осередок захворювання.

 

Фізіопроцедури активно застосовуються для лікування всіх органів та систем організму дитини. За статистикою застосування фізіотерапії зменшує терміни лікування запальних захворювань до 50%. На сьогоднішній день немає жодного напряму медицини, де не була б затребувана фізіотерапія.

 

Фізіотерапія дає приголомшливий ефект при комплексному лікуванні, посилюючи лікувальні властивості активних речовин, які у медикаментозних препаратах.

Багато фізіопроцедур можна проводити малюкам вже в перші місяці життя.

 

Дитячий масаж дитині на першому   році життя надає загальний сприятливий вплив на організм. Покращує апетит, підтримує нормальну роботу шлунково-кишкового тракту та м'язовий тонус, прискорює моторний розвиток, стимулює розвиток нервової системи та надає тонізуючу дію на кору головного мозку, покращує обмін речовин та зміцнює імунітет.

 

Проводити курс дитячого масжу можна з 1 – 1,5 місяців із дозволу педіатра, невролога чи ортопеда.

Груднички, що регулярно отримують курси масажу, розвиваються набагато швидше - починають активно повзати, сідати, перевертатися і т.д.

 

Найкращий час для проведення масажу – через 30-40 хвилин після годування. Проводити масаж найзручніше на твердій, теплій поверхні. Оптимальна кількість курсів профілактичного масажу – 3-4 курси на рік, по 10 сеансів у кожному.

 

Дуже важливо, щоб масаж проводився досвідченим фахівцем, оскільки ця процедура не є нешкідливою. При неправильній техніці та часі проведення масажу дитині можна нашкодити. Тому вибір масажиста – відповідальне рішення для батьків.

 

Діадинамотерапія

    

     Діадинамотерапія – електротерапевтичний метод, заснований на використанні з лікувально-профілактичними та реабілітаційними цілями діадинамічних струмів (ДДТ), або струмів Бернара. Її справедливо відносять до імпульсної терапії, при якій використовуються струми різної форми та частоти, що подаються у безперервному та імпульсному режимах. При діадинамотерапії активується периферичний кровообіг, збільшується венозний відтік, зменшується периневральний набряк, посилюється обмін речовин, знімається спазм та зменшується набряклість тканин, послаблюється запальний процес, покращується функціональний стан центральної та периферичної нервової системи. Крім знеболювальної та протизапальної дії діадинамотерапії властиві міонейростімулюючий, трофічний, вазоактивний, протинабряковий та розпушуючий ефекти.

Діадинамотерапія сприятливо впливає на секреторну та моторну функції шлунка, функціональний стан печінки, зовнішньосекреторну функцію підшлункової залози, функції ряду ендокринних залоз. ДДТ показана при лікуванні: захворювань та травм периферичної нервової системи з больовим синдромом та руховими порушеннями (невралгії, нейропатії, нейроміозити, симпаталгії, радикуліти), травм та захворювань опорно-рухового апарату та кістково-м'язової системи (забиті місця, пошкодження зв'язок, деформи епікондиліт, п'яткові шпори, періартрити, ревматоїдний артрит, атрофія м'язів, рани, відновна терапія після переломів кісток, остеохондроз хребта та спондильоз), захворювань внутрішніх органів, що протікають з больовим синдромом та порушеннями моторної та секреторної функцій (бронхіальна астма, , холецистит, камені в сечоводі, дискінезія жовчовивідних шляхів, атонічний та спастичний коліт, панкреатит, енурез), захворювань серцево-судинної системи, захворювань з патологією сполучної тканини (келоїдні рубці, тугорухливість суглобів після тривалої іммобілізації, рубцеві та , захворюванні вань очей, зубів, шкіри з больовим синдромом і свербінням (пародонтит, кератит, епісклерит, сверблячі дерматози та ін), в оториноларингології.

Інгаляції небулайзером

 

      Інгаляції небулайзером при лікуванні бронхіту, фарингіту, ларингіту, трахеобронхіту, бронхіальної астми, гострого, хронічного, обструктивного бронхіту у дітей у складі комплексної терапії спеціальними розчинами. Особливо зручно проводити інгаляції при бронхіті за допомогою ультразвукового інгалятора - небулайзера. Цей прилад перетворює ліки на аерозоль і подає їх у дихальні шляхи хворого.

Прилад забезпечує безперервну подачу ліків, у зв'язку з чим відсутня необхідність виконання глибоких вдихів-видихів. Ще одна з найважливіших переваг небулайзерів - це те, що в них не використовуються пропеленти - речовини, за допомогою яких створюється тиск, що забезпечує розпилення.

Основне завдання інгаляційної терапії при лікуванні захворювань дихальної системи: розрідження відокремлюваного з гортані, глотки, носа зволоження слизової оболонки дихальних шляхів при використанні лікарських засобів — бронхорозширювальна дія, відхаркувальне, протизапальне, антибактеріальне, протинабрякове поліпшення кровопостачання

Магнітотерапія

 

      Магнітотерапія є лікування захворювань за допомогою магнітних полів і є безпечним і недорогим методом. Вона не викликає звикання у пацієнта та не має побічних ефектів. Дуже часто цей метод здатний гідно замінити різноманітні медикаменти. В даний час метод магнітотерапії успішно використовується для лікування та профілактики різних захворювань. Даний напрямок у фізіотерапії заснований на вплив змінного магнітного поля низької частоти на весь організм пацієнта або на його частину.

Для лікування використовуються змінні чи постійні магнітні поля. Магнітотерапія є єдиним видом фізіотерапевтичних процедур, який можна застосовувати навіть під час гострої форми захворювання при сильних болях. Він використовується з метою розсмоктування гематом та зняття запалень. Основною метою магнітотерапії можна назвати боротьбу з больовими відчуттями, особливо з хронічним болем.

Показання: захворювання органів дихання, серцево-судинної системи, м'яких тканин, вегетосудинна дистонія з порушенням сну, артрози та поліостеоартрози, трофічні виразки гомілки, патологія шлунково-кишкового тракту, сечостатевої системи, опорно-рухового апарату, остеохо придатків, і навіть гнійно-запальні захворювання. цистит та цисталгія, шкірно-алергічні захворювання, судинні захворювання, герпетичний кератит та виразка рогівки.

Електрофорез

 

     Електрофорез є складним лікувальним комплексом, що поєднує в собі вплив на організм постійного струму і введених через неушкоджену шкіру або слизові оболонки частинок лікарських речовин.

При виконанні процедур електрофорезу будь-якого виду лікарські речовини накопичуються спочатку в шкірному депо, а звідти поступово надходить у кров і лімфу, після чого вони розподіляються по всьому організму, надаючи лікувальну дію на тканини та клітини, найбільш чутливі до введеної лікарської речовини.

При електрофорезі лікувальна дія слабким постійним струмом здійснюється з урахуванням всіх особливостей будови тіла, і електроди встановлюють ті ділянки шкіри, які пов'язані вегетативною іннервацією з внутрішніми органами. Тому при місцевому впливі на шкіру через вегетативні шляхи лікарські речовини впливають на певні органи та системи організму людини.

Висока терапевтична ефективність лікарських речовин при електрофорез пояснюється тим, що частинки лікарської речовини (іони) під впливом постійного струму стають електроактивними. Багаторічна медична практика застосування електрофорезу для лікування різних захворювань виявила цілу низку переваг, таких як:

 

 • можливість введення лікарської речовини у будь-яку за величиною та локалізації поверхню шкіри без порушення її цілісності;
 • дія лікарської речовини відбувається на тлі зміненого під впливом постійного струму електрохімічного режиму клітин та тканин;
 • введення дозованих малих концентрацій лікарських речовин для виключення побічних явищ від застосування;
  тривала затримка іонів лікарської речовини в шкірному депо та подальше повільне поступове надходження їх в організм хворого;
 • можливість концентрованої дії лікарської речовини на невеликій ділянці тіла хворого;
 • можливість одночасного введення із різних полюсів іонів лікарських речовин, що мають різні знаки;
 • відсутність подразнюючої дії лікарських речовин на слизові оболонки шлунка та кишечника.
Теплові аплікації

 

Час проведення: від 10 до 20 хв.
Підготовка до обстеження: не потрібна.
Наявність протипоказань: температура, висипання на шкірі, захворювання шкіри, онкологія, кровотечі
Обмеження:   за віком.

 

Теплові аплікації – це один із видів фізіотерапії,  суть якої полягає в тепловому компресі. Теплові процедури   є безболісним та ефективним засобом реабілітації.

Принцип дії процедури -  теплові  грілки  прикладають на необхідну ділянку шкіри, щоб вона прогрілася, залишають на деякий час. При цьому відбувається досить глибокий і тривалий тепловий вплив на потрібну ділянку шкіри, а також на м'язи. За рахунок прогрівання дрібні кровоносні судини та капіляри розширюються, підвищується інтенсивність обміну речовин, відбувається розслаблення гладкої мускулатури та скелетних м'язів. При прогріванні напруга м'язів спадає, біль зменшується, що сприяє швидкому розсмоктування запалених вогнищ.

 

Показання до застосування:

 • захворювання та травми периферичної нервової системи;
 • запальні та дегенеративно-дистрофічні захворювання опорно-рухової системи;
 • спастичні контрактури м'язів;
 • наслідки після травм (забиті місця, розтягнення зв'язок).
   

Тривалість курсу, тип процедури, частота їх проведення призначаються фахівцями нашого медичного центру з урахуванням таких факторів:

 • стадії   захворювання;
 • характеру захворювання;
 • загального стану пацієнта;
 • наявності протипоказань чи супутніх захворювань.
   

Що потрібно   пацієнту для процедури:

направлення, пелюшка тканинна.
 

 

Ампліпульстерапія

 

Час проведення: від 10 до 20 хв.
Підготовка до обстеження: не потрібно.
Наявність протипоказань:   температура, кровотечі, шкірні висипання.
Обмеження: за віком.

 

Ампліпульстерепія – це один із видів фізіотерапії, методика дозволяє безболісно впливати на уражені тканини, зменшувати набряклість та запальні процеси. Це знижує болючість, зменшує вираженість симптомів, добре переноситься маленькими пацієнтами.

Принцип проведення процедури. Спеціальний апарат оснащений електродами, які кріпляться у ураженій ділянці тіла. Після закріплення подається модульний струм. Сила струму поступово збільшується до того моменту, поки хворий не почне відчувати незначне поколювання на шкірі там, де розміщені електроди. Лікування курсове: від 7 до 15 процедур. При необхідності повторюють терапію, але з невеликою перервою в часі.

 ДІЗНАТИСЬ ВАРТІСТЬ...Назад