Вакцинація для дітей

ПРИВИВАТИ ДИТИНУ ЧИ НІ?

Кожен з батьків постає перед вибором, робити своїй дитині щеплення чи ні. Вакцинація на сьогоднішній день є найефективнішим профілактичним запобіжним заходом від цілого ряду захворювань різної етіології. Проте запорука успішної та безпечної вакцинації – індивідуальний підхід до маленького пацієнта.

ПІДГОТОВКА ДО ВАКЦИНАЦІЇ

Перед кожною вакцинацією проводиться попередня консультація лікаря-педіатра, на яку необхідно взяти з собою медичну карту дитини та карту імунізації, де відображені попередні щеплення для того, щоб педіатр міг скласти Вам правильний графік вакцинації.

Під час огляду дитини лікар вивчає медичну карту, збирає вакцинальний анамнез та анамнез життя. Перед першим щепленням бажано зробити загальний аналіз крові та загальний аналіз сечі. В обов'язковому порядку фахівець поцікавиться, чи немає у дитини якихось хронічних або алергічних захворювань. При необхідності лікар призначить додаткові консультації чи дообстеження. Це дасть можливість визначити чи є у Вашої дитини протипоказання до вакцинації.

 

ПРОТИПОКАЗАННЯ ДО ВАКЦИНАЦІЇ ВИЗНАЧЕНІ ПРИКАЗОМ МОЗ УКРАЇНИ №296 від 19.05.2011р. (WWW.MOZ.GOV.UA)

При виявленні будь-яких захворювань вакцинацію відкладають до повного одужання. Навіть звичайний нежить рекомендується перечекати, оскільки під час будь-якого захворювання відбувається ослаблення імунітету.

Маленький пацієнт повинен бути здоровим, а також повинні бути здорові всі члени його сім'ї.

У день вакцинації проводиться консультація педіатра, розмова з батьками про самопочуття та поведінку дитини, вимірювання температури тіла. Лікар розповість докладну інформацію про вакцину, про можливі ускладнення та реакції, а також Ваші дії у разі їх виникнення. Перед щепленням батьки заповнюють спеціальну форму «Інформаційна згода» на вакцинацію (форма 063-2/0), що зберігається у медичній установі. Після закінчення огляду педіатра та підписання дозволу на вакцинацію маніпуляційна сестра при Вас повинна взяти вакцину з холодильника, показати Вам її назву, серію, термін придатності та лише після цього почати набирати її у шприц. Після введення препарату мама з дитиною протягом 30 хвилин перебуває під наглядом медичного персоналу.

Наприкінці прийому Вам видадуть на руки документи: форма 063/0 МОЗ України якщо Ви щеплені вперше або внесуть дані у Вашу форму, а також Ви отримаєте довідку про вакцинацію та укладання педіатра. Першого дня після вакцинації маніпуляційна сестра передзвонить Вам і поцікавиться самопочуттям дитини.

 

ЩО ПОТРІБНО ЗРОБИТИ ВДОМА ПІСЛЯ ЩЕПЛЕННЯ?

Спостерігайте за дитиною протягом наступних днів після вакцинації. При появі симптомів, які викликають у Вас занепокоєння, зателефонуйте до клініки або приходьте на прийом до лікаря.

Є багато факторів, які впливають на правильність проведення вакцинації і якщо робити все правильно дотримуючись всіх алгоритмів, тим самим ми зменшуємо відсоток ускладнень. Не в кожній клініці з кабінету педіатра Ви проходите в кабінет щеплення не виходячи в загальний коридор, таким чином Ви менше контактуєте з іншими дітьми. Це дуже важливий момент, на який слід звернути увагу. Крім цього ми виділяємо на вакцинацію дні і час, коли в клініку приходять тільки здорові діти.

ЧИ ПРИВИВАТИ ДИТИНУ?

Вирішувати це непросте питання, зрештою, доведеться батькам. Зробити це потрібно виважено, грамотно, маючи на руках усі аргументи «за» і «проти» обов'язково заздалегідь обговоривши всі турбуючі моменти з педіатром або імунологом, думці якого Ви довіряєте.



ДІЗНАТИСЬ ВАРТІСТЬ...



 

УВАГА!!!  Наявність вакцини запитуйте у адміністратора

Назад